Zastrzeżenia prawne

Publikacje zamieszczone na niniejszym blogu mają charakter informacyjno-poglądowy i są wyrazem poglądów autora. Autor nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia lub innego rodzaju benefitów za publikowane treści.

Decyzje podjęte na podstawie zawartych na blogu publikacji, podejmowane są wyłącznie na odpowiedzialność czytelnika. Przed wykorzystaniem jakichkolwiek rozwiązań opisywanych na łamach serwisu, czytelnik bloga sam powinien określić, czy będą one odpowiednie dla niego oraz jakie będą potencjalne korzyści i konsekwencje z nich płynące. Autor nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody, jakie może ponieść czytelnik w wyniku ich zastosowania.

Zawarte w serwisie artykuły są opiniami autora bloga. Opinie wyrażone przez społeczność w komentarzach mogą się różnić od opinii autora. Autor bloga zastrzega sobie możliwość usunięcia komentarza bez podania przyczyny.

Zawartość bloga, w tym publikacje na nim zamieszczane są objęte ochroną wynikającą z przepisów prawa autorskiego. Z zawartości bloga można korzystać wyłącznie w zakresie dozwolonego użytku osobistego. Wyrażam zgodę na kopiowanie, rozpowszechnianie, odtwarzanie i wykonywanie tekstów zawartych na niniejszym blogu pod warunkiem przestrzegania licencji oraz przy prawidłowym, nie budzącym wątpliwości oznaczeniu przez licencjobiorcę autorstwa utworu moim imieniem i nazwiskiem oraz adresem URL odsyłającym do oryginalnego artykułu.