Autor

DSC_5411

Nazywam się Tomek Tuczapski i moje zainteresowanie chmurą obliczeniową zaczęło się już na studiach. Na potrzeby pracy magisterskiej, korzystając z oprogramowania Microsoft’u stworzyłem prywatną chmurę, już wtedy w głowie klarowała mi się myśl że cloud computing to przyszłość IT. Później zacząłem zgłębiać temat chmury publicznej. Po części stało się tak z powodów zawodowych – przez jakiś czas miałem przyjemność współpracować z Microsoft, kiedy to bardzo dużo nauczyłem się a zdobytą wiedzę popierałem następnie praktyką na temat Azure. Pod koniec 2015 roku zdobyłem certyfikaty:

 

MCSA_WinServ12_Blk   MCSA CloudPlatform-logo-Blk

 

Spec_Arch_AzureSol_logo_BW   Spec_Impl_Azure_InfraSol_BW

 

Special_Virtualiz_Blk   MS_Cert_Professional_logo_Blk_rgb

Spec_Dev_AzureSol_BW

 

Planuję zdać kolejne dwa egzaminy z Azure’a (oprócz powyższego architecting jeszcze developing i implementing) co pozwoli mi uzyskać certyfikat MCSD: Azure Solutions Architect Certification.

Przy okazji o ile czas pozwoli będę zamieszczał ciekawostki ze świata cloud computing’u i opisywał moje doświadczenia z Microsoft Azure i innymi chmurami i mam nadzieję, że informacje na tym blogu komuś się przydadzą.

Niech chmura będzie z Tobą 🙂

Interesuję się nowymi technologiami, astronomią, w lato w wolnych chwilach jeżdżę na rowerze i pływam na windsurfingu. W zimie jeżdżę na snowboardzie. A przez cały rok chodzę na basen i gram w squash’a 🙂

Jestem zwolennikiem podróżowania na własną rękę z plecakiem – w ten sposób razem z Żoną zwiedziliśmy południowo-wschodnią Azję: Indie, Tajlandię, Kambodżę, Laos, Singapur i Malezję.

Mój profil na linkedin