Przenoszenie usług do innej grupy zasobów

12 Maj

Ostatnio musiałem przenieść kilka wybranych zasobów z jednej grupy zasobów do innej. O ile dla niektórych usług jest to możliwe z portalu np. Azure SQL Server to dla większości jednak nie jest. Po pełną listę co możemy przenieść a co nie zapraszam tutaj. Pod tym linkiem znajdziecie też szczegółowy opis jak przenieść to co można z poziomu portalu i to czego nie można, z wykorzystaniem Powershell.

Dla przykładu pokażę jak przenieść konto magazynu z już istniejącej grupy zasobów do zupełnie nowej.

Na początek zestaw komend do zalogowania się do Azure i wybrania subskrypcji na której będziemy pracować (jeśli zarządzamy tylko jedną subskrypcją to pomijamy drugą komendę):

Zestaw komend związanych z zasobami i grupami zasobów znajdziecie tutaj. Na potrzeby tego postu ograniczę się tylko do tych potrzebnych do przeniesienia konta magazynu danych do nowo utworzonej grupy zasobów.

Tworzę nową grupę zasobów NewRG w lokalizacji West Europe:

Teraz przenoszę istniejące konto magazynu poprzez jego referencję:

Wystarczy potwierdzić nasz wybór Enterem i chwilę poczekać aż Azure przetrawi nasze żądanie. Po tym czasie można zalogować się do portalu i sprawdzić czy nowa grupa zasobów faktycznie zawiera przeniesione zasoby. Jak przeniosłem konto magazynu to oczywiście cała zawartość (w moim przypadku dyski VHD) jest przenoszona wraz z kontem 🙂

Możemy przenieść kilka zasobów naraz. Wystarczy wpierw zdefiniować zmienne, które będą przetrzymywać wskazanie na te zasoby

Ewentualnie jeśli chcemy przenieść wszystkie zasoby z jednej grupy do drugiej

Update: przenoszenie usług do innej grupy zasobów przez portal Azure

Wystarczy wejść na podgląd danego zasobu w portalu Azure i kliknąć ikonę ołówka obok nazwy grupy zasobów:

move-resources-rg-self-service

Dodaj komentarz